فهرست ایمن ترین خودروهای سال 2012
فهرست ایمن ترین خودروهای ۲۰۱۲

 List of safest cars of 2012

ایمنی خودرو یکی از مهمترین مواردی است که خریداران اتومبیل در دیگر کشور ها به آن توجه نشان می دهند.

در دنیای خودرو سازان تنها واژه ای که اهمیت دارد رقابت است ( البته برعکس آن در ایران عزیز مان صادق است ) شرکت ها برای به دست آوردن سهم بیشتر در بازار فروش فصلی نهایت تلاش خود را بکار می بندند تا از هم عقب نیفتند . در این میان توجه به بحث ایمنی و فراتر رفتن از استاندار های تعریف شده در الویت قرار دارد. خودروسازها این روزها سامانه های پیچیده کامپیوتری را به خدمت گرفته اند تا حداکثر ایمنی رابرای مالکین خودروهایشان به ارمغان بیاورند ( باز دقیقاْ مثل وانت پیکان در ایران )

مشتری ها با توجه به تعداد ستاره هایی که هر خودرو در تست های مختلف ایمنی کسب می کند اتومبیلشان را بر می گزینند .

سایت معتبر سکیوریتی کار در گزارش اخیر خود ۱۰ خودروی ایمن برتر سال ۲۰۱۲ از نگاه مشتری ها و نگاه کارشناس ها را برگزیده است . این خودروها توانسته اند بیشترین ستاره را بع لحاظ ایمنی و نظر سنجی مخاطبان به دست آورند.

تفاوت نگاه در نظر سنجی سایت سکیوریتی کار مشخص کرد که خانوم ها نسبت به آقایان حساسیت بیشتری به موضوع ایمنی خودرو نشان میدهند . آمار نظرسنجی نشان میدهد خانم ها ۷۴ درصد و آقایان ۵۶ درصد برای ایمنی ارزش قائلند . در این آمار ارزش اقتصادی خودرو برای آقایان با ارزشتر ذکر شده است .

همچنین اینکه آلمان ها در صدر اتومبیل سازان از لحاظ ایمنی قرار دارند بطوری که اتومبیل های آلمانی همچون آئودی ، مرسدس بنز و بي ام دبيليو همواره در تمامي فهرست هاي ايمني خودروسازان جهان قرار دارند . آلمانها نه تنها در بحث خودروسازي ، بلكه در تمام موارد مرتبط به ترافيك مانند ساخت بزرگراه اولين كار را به ايمني اختصاص مي دهند.

در فهرست زير تمامي خودروها براي كسب هر ۵ ستاره ايمني مي بايست در تست  هاي برخورد با موانع بتوني موفق عمل كرده و از سامانه هاي ايمني روز دنيا همچون حسگر هاي كامپيوتري و سامانه كنترل هوشمند بر خوردار با شند.

و اما ليست خودروها :

۱- آئودي A6

نمايسگاه اتومبيل امسال ديترويت به جايي براي جولان دادن محصو لات جديد آئودي تبديل شد . اين شركت با معرفي مدل A6 خيلي زود نگاه ها را به خود جلب كرد . اين خودرو به سامانه رابطه ميان راننده و اتومبيل مجهز است و امكان بروز خطا و ايجاد تصادف را به صفر مي رساند . سامانه ايمني بكار رفته در A6 مي تواند شرايط جوي و جاده اي را بسنجد و بر اساس آن سرعت حركت را تنظيم كند . اين خودرو هيبريدي علاوه بر اين عنوان توانست جايزه بهترين خودروي اروپا را به خود اختصاص دهد.

 

۲- آئودي Q5

اين اولين بار است كه يك خودروي شاسي بلند بالاتر از نام بنز و بي ام دبيليو قرار ميگيرد ، اين مدل ۲.۳ ليتري به كمك ۶ سيلندر و توان ۲۷۰ اسب بخار مي تواند شاسي بلند ۸.۱ تني را در عرض ۹.۶ ثانيه به مرز ۱۰۰ كيلو متر در ساعت برساند و تا حداكثر سرعت ۲۳۴ كيلو متر در ساعت نيز برود . برخورداري از ۹ كيسه هوا در همه جاي اتومبيل ، امكان صدمه رسيدن به سرنشينان را به حداقل مي رساند و همين مسئله حداكثر امتياز را به Q5 مي دهد.

 

۳- بي ام دبليو سري ۵ ( BMW 5)

محصول محبوب آلماني ها هميشه دوست دارد چند قدمي جلوتر از همه رقبا حركت كند .‌ آنها براي موتور هاي سري ۵ سال ۲۰۱۲ خود از موتور هاي استاندارد يورو ۶ بهره بردند در حالي كه استفاده از اين موتور ها تا سال ۲۰۱۴ ميلادي اجباري نيست . بي ام دبليو سري ۵ حدود ۴۰سال است كه ايمني را به معناي واقعي تعريف كرده است .

 اما شركت بي ام دبليو دست از حركت بر نمي دارد و با ارائه نسل ششم توانست ،  توليد ۶ ميليون دستگاه از اين مدل را جشن بگيرد . در اين محصول از موتور هاي ۸ سيلندر داراي دو توربو شارژ كه توان ۴۰۷ اسب بخار را توليد ميكند نيز به سفارش مشتري توليد مي شود.

 

۴- اينفينيتي EX35

اينفينيتي يكي از زير مجموعه هاي شركت ژاپني نيسان موتور مي باشد كه در آمريكا توليد مي شود و مشقول توليد خودروهاي لوكس با قيمت بالا مي باشد .

در اين خودروي شاسي بلند براي رانندگي ايمن و راحت نياز به سامانه تهويه مطبوع ، روشنايي داخل كابين ، تنظيم نوع رانندگي ، صفحه نمايشگر ، دوربين هاي مداربسته خودرو و سيستم صوتي پيشرفته است كه همگي در اين خودرو در نظر گرفته شده است . دكمه هاي كنترل امكانات خودرو كه بر روي فرمان نصب شده ، به راننده اجازه مي دهد تا در كمترين زمان بتواند بهترين تصميم را بگيرد .

 

۵- شورولت مدل Volt

اولين مسئله اي كه بعد از شنيدن نام خودروهاي آمريكايي به ذهن مي رسد ، محكمي بدنه آنهاست اما اين اولين بار است كه يك خودروي الكتريكي توانسته در تمامي موارد اصول ايمني بالاترين امتياز را از موسسه ( يورو ان سي اي پي ) بگيرد .

 ۶ كيسه هوا و سامانه متمركز كنترل شاسي خودرو باعث شده تا در تصادفات و لغزش هاي احتمالي ، ميزان صدمه به حداقل برسد . شورولت پيش از اين هم با ارائه محصولات شاسي بلند توانسته بود ۵ ستاره كامل ايمني را از اين موسسه معتبر دريافت كند .

 

۶- مرسدس بنز E Class

خيلي ها مدل اي كلاس را كاملترين خودروي دنيا مي دانند . شايد ظاهر آن زيادي رسمي به نظر برسد ، اما ايمني با لاي آن چيزي نيست كه به سادگي بتوان از آن گذشت . مدل هاي اي كلاس با استحكام بدنه مناسب و تجهيزات ايمني فعال و غير فعال يك سر و گردن از همتاي خودش بالاتر است .

۹ كيسه هوا در كنار سامانه ترمز ضد قفل هوشمند ، پايداري الكتريكي ، سامانه توجه راننده به سمت جلو و سامانه ترمز خودكار در مواقعي كه راننده تمركز كافي ندارد و كمربند خاي با ۴ نقطه اتصال براي كسب ۵ ستاره كافي است .

 

۷ - مزدا ۳

مزدا ۳ جزو خودروهايي است كه در سال هاي اخير توانسته خود را با استاندارد هاي روز مطابقت بدهد . كارشناسان ايمني شركت مزدا وزن شاسي نسل نو را نسبت به قديمي تر ها ۱۵ كيلو گرم سبكتر كرده و همچنين عيار فولاد آن را ۱۶ درصد افزايش داده اند .

همه اين ها يعني مقاومت بالاتر براي خودرويي ارزان قيمت ، مهندسان مزدا براي بالابردن پويايي رانندگي نسل نو اين اتومبيل ، سامانه مكانيكي نگاهدارنده چرخ ها ، فنر ها و سيستم مكانيكي پايدار كننده چرخ ها را بهينه سازي كرده اند .

 

۸-ولوو S60

اداره ايمني جاده اي ايالات متحده درجه ايمني ۵ ستاره را پس از انجام آزمايشات تصادف به اين خودرو اعطاء كرد .

اس ۶۰ روي پلتفرم اس ۸۰ ساخته مي شود . اين خودرو با حجم موتور ۳ ليتري ۶ سيلندر مي تواند همه سرنشينانش را صحيح و سالم به مقصد برساند . سيستم ترمز اين خودرو به قدري پيشرفته است كه مي تواند بدون عكس العمل راننده عمل كند . تنها براي اين كار كافي است تا مانعي در فاصله يك متري جلوي خودرو قرار بگيرد تا خودرو به صورت كامل متوقف شود .

 

۹ - بيوك ورانو

شركت بيوك قصد دارد با معرفي مدل ورانو توربو دوباره اسمش را بر سر زبان ها بيندازد . اين محصول ۴ سيلندر با قدرت ۲۵۰ اسب بخار به راحتي مي تواند فاصله صفر تا صد را در ۶.۲ ثانيه طي كند .

وزن سبك ورانو توربو كمك شاياني به افزايش شتاب آن كرده است . محصول جديد بيوك با ۱۰ كيسه هوا در اين زمينه ركورد دار بوده و براي كسب ستاره اي بيشتر به ترمز ضد قفل و كنترل پايداري ساختار بدنه هوشمند مجهز شده است .

 

۱۰ - تويوتا ياريس

تويوتا مدل ياريس بالاترين سطوح ارگونومي را به خود اختصاص داده است . همه كليد ها و اهرم هاي اين خودرو به آساني در دسترس راننده هستند ، ديد بسيار مطلوب و عدم وجود نقاط كور از جمله محاسن ياريس است .

 ترمز اي بي اس و اي بي دي ، سامانه تعليق مك فرسون ، كيسه هوا ، قفل مركري ، سامانه ورود بدون كليد و توان كنترل خودرو در پيچ هاي خطرناك از ياريس يك خودروي ايمن ساخته است .

تويوتا با اين محصول توانست به جمع خودروهاي پرستاره بپيوندد و استاندارد يورو ۴ را هم دريافت كند .

 

 

+نوشته شده در جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱روز۱:۳۵ قبل از ظهرتوسط Ali |
خودرویی که با موبایل شما پارک می شود!
خودرویی که با موبایل شما پارک می شود!

The car park is on your mobile!


Nissan Pivo 3 Concept
شرکت نیسان طرح خودرویی را ارائه کرده است که می تواند به صورت خودکار و با هدایت گوشی هوشمند راننده حرکت کرده و به صورت خودکار پارک کند. این خودروی سه سرنشینه برقی با نام Pivo 3 EV می‌تواند با یک تماس تلفنی از گوشی هوشمند راننده به سوی او حرکت کند. این خودرو همچنین از تکنولوژی به نام AVP برخوردار است که به راننده امکان می‌دهد بدون نیاز به جستجو نقطه‌ای مناسب را برای پارک کردن یافته و سپس خودرو به صورت خودکار در آن نقطه پارک خواهد کرد.

 

طرح نمایشی این خودرو برای اولین بار در نمایشگاهی در دفتر مرکزی نیسان در یوکوهامای توکیو رونمایی شده است. به گفته نیسان این خودرو برای رانندگی در محیطهای شهری بسیار مناسب بوده و بدنه کوچک و سه متری آن می‌تواند به راحتی در فضاهای مختلف به ویژه در دوربرگردان‌ها حرکت کند.
 
قرار است این خودرو برای تولید انبوه مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید برای مصرف عمومی به تولید انبوه برسد، با این همه به نظر نمی‌آید این خودرو را بتوان تا سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ در خیابان‌های کشوری به جز ژاپن مشاهده کرد.
+نوشته شده در جمعه هفتم بهمن ۱۳۹۰روز۴:۵ قبل از ظهرتوسط Ali |
با ۱۵ میلیون تومان در ایران و آمریکا چه خودروهایی می توانیم بخریم؟

 
 

 

 

 

 

با ۱۵ میلیون تومان در ایران و آمریکا چه خودرو هایی می توانیم بخریم؟

With 15000 $ America and iran we can buy cars ?

اگر در ایران 15 میلیون تومان پول داشته باشید به سراغ چه خودرویی می روید ؟ پژو 206 ، تندر 90 ، سمند ، ریو ، 405 ، چری یا یک خودرو دست دوم گزینه های پیش روی شما هستند ، حال ما فرض می کنیم شما همین آدم با همین بودجه در کشوری مانند آمریکا هستید ، در این مطلب خودرو هایی را به شما معرفی می کنیم که با داشتن بودجه ی 15 میلیون تومانی می توانید آن ها را بخرید :

Kia Spectra

مدل:2009 - کلاس:سدان - موتور: 1.8 لیتر ( 124 اسب بخار) - مصرف سوخت : ( شهر: 10.6 جاده: 7.8 ) - قیمت پایه(دلار) :14550

Nissan Versa

مدل:2010 - کلاس:سدان - موتور: 1.8 لیتر ( 122 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.7جاده: 7.3 ) - قیمت پایه(دلار) :11990

 

Chevrolet Aveo

مدل:2010 - کلاس: سدان/هاچ بک - موتور: 1.6 لیتر ( 103 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.7جاده: 6.9 ) - قیمت پایه(دلار) :11965

 

Suzuki SX4 Sport

مدل:2010 - کلاس:سدان - موتور: 2 لیتر ( 143 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 10.6جاده: 7.8 ) - قیمت پایه(دلار) :14949

 

Smart Fortwo

مدل:2010 - کلاس: هاچ بک کانورتیبل - موتور: 1 لیتر ( 70 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 7.1 جاده: 5.7 ) - قیمت پایه(دلار) :11990

 

Toyota Yaris

مدل:2010 - کلاس:سدان - موتور: 1.5 لیتر ( 106 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 8.1جاده: 6.5) - قیمت پایه(دلار) :13155

 

Mazda 2

مدل:2011 - کلاس:هاچ بک  - موتور: 1.5 لیتر ( 100 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 8.1جاده: 6.7 ) - قیمت پایه(دلار) :14780

 

Hyundai Elantra

مدل:2009 - کلاس:سدان - موتور: 2 لیتر ( 140 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 11.2جاده: 7.8 ) - قیمت پایه(دلار) :14145

 

Ford Fiesta

مدل:2011 - کلاس:سدان - موتور: 1.6 لیتر ( 120 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 8.1جاده: 6.1 ) - قیمت پایه(دلار) :13320

 

Kia Forte - سراتو -

مدل:2010 - کلاس:سدان - موتور: 2.4 لیتر ( 173 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 10.2جاده: 7.5 ) - قیمت پایه(دلار) :14695

 

Hyundai Accent

مدل:2010 - کلاس:سدان - موتور: 1.6 لیتر ( 110 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.7 جاده: 7.1 ) - قیمت پایه(دلار) :9970

 

Nissan Cube

مدل:2010 - کلاس:استیشن - موتور: 1.8 لیتر ( 122 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.7جاده: 8.1 ) - قیمت پایه(دلار) :13990

 

Pontiac G3

مدل:2010 - کلاس:هاچ بک - موتور: 1.6 لیتر ( 106 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 8.7جاده: 6.9 ) - قیمت پایه(دلار) :14275

 

Kia Rio

مدل:2010 - کلاس:سدان - موتور: 1.6 لیتر ( 104 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.7جاده: 7.5 ) - قیمت پایه(دلار) :11695

 

Kia Rio 5

مدل:2010 - کلاس:هاچ بک - موتور: 1.6 لیتر ( 110 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.4جاده: 6.7 ) - قیمت پایه(دلار) :14795

 

Kia Soul

مدل:2010 - کلاس:هاچ بک - موتور: 2 لیتر ( 142 اسب بخار) - مصرف سوخت : (شهر: 9.7جاده: 7.8 ) - قیمت پایه(دلار) :13300


واقعا فکر کردين اگر ايران صنعت خودروسازي نداشت وضعيت به چه صورت بود؟
!!!!!!!!!
راستي ياد تويوتا افتادم که مدل هاي لکسوس اون 500هزارکيلومتر گارانتي بي قيد وشرط داره!!!!!!!!!!!!!!!

 

+نوشته شده در شنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۹روز۱:۲۲ قبل از ظهرتوسط Ali |
نیسان تینا محصولی جدید از گروه سایپا پیش فروش شد
نیسان تینا(Altima)

سلام . خیلی وقت که وقت نکرده بودم سری به وب لاگم بزنم ولی الان با یک سری مطالب جدید اومدم .

بله نیسان تینا یا همون Altima در گروه خودرو سازی سایپا پیش فروش شده و مبلغ پیش فروش ان ۲۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان هست البته از مبلغ تهایی آن اطلاعی تدارم ولی به احتمال زیاد در مدلهای مختلف بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان تمام خواهد شد .

نیسان تینا در شرکت پارس خودرو و در دو مدل SR و SE با موتور V6 و ۵/۳ لیتری که قدرت تولیدی آن ۲۷۰ اسب بخار هست منتاژ یا بهتر بگویم وارد می شود این خودرو با لیست بلند بالای از تجهیزات به دست مشتریان خواهد رسید.

از شما دعوت میکنم به چند عکس از این خودرو توجه فرماید.

متشکرم.

+نوشته شده در سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸روز۸:۵۲ قبل از ظهرتوسط Ali |
نیسان قشقائی

سلام به همگی

خبرهای رسیده در مورد اینکه شرکت پارس خودرو بعد شکست در عرضه و مونتاژ نیسان مورانو به احتمال خیلی زیاد در سال آینده عرضه و مونتاژ نیسان قشقائی رو شروع خواهد کرد به گفته منابع آگاه در صنعت خودرو به احتمال زیاد قیمت این suv کلاس متوسط نیسان بین 45- 50 میلیون خواهد بود . به زودی مشخصات این خودرو به همراه عکسهای زیبای از ان را براتون رو وب میزارم تا بیشتر با نیسان قشقائی آشنا بشین . فعلاً همه رو به خدامیسپارم .


+نوشته شده در جمعه دوم اسفند ۱۳۸۷روز۱۱:۵۲ قبل از ظهرتوسط Ali |
فروش وانت نیسان با تخفیف فوق العاده

سلام

شرکت زامیاد از گرو ه سایپا وانت نیسان 2400 ساخت خودشو که مربوط به دهه 70-80 میلادی می باشد را با تخفیف ویژه 7500000 ریالی به عموم عرضه کرده و اعلام کرده این تخفیف مربوط به دهه مبارک فجر و سیمین سالگرد انقلاب است در حالی که من فکر می کنم اینقدر این ماشینها رو دستشون باد کرده که نمی دونن چکار کنن

مدل موتور Z24،بنزيني ،چهار زمانه با سيستم سوخت كاربراتوري
نوع موتور Z24 F
حجم موتور 2389cc
توان اسمي 105 hp @ 4800 rpm
حداكثر گشتاور 191 n.m @ 2400 rpm
سيستم فرمان دنده هلزوني و ساچمه اي
گيربكس F4W81A
كلاچ فشاري ، تك صفحه اي خشك با تنظيم كننده هيدروليكي
سيستم تعليق  جلو فنر تخت+كمك فنر هيدروليك تلسكوپي دو كاره + ميله موج گير
عقب فنر تخت + كمك فنر هيدروليك تلسكوپي دو كاره
سيستم ترمز  جلو كاسه اي با دو كفشك خود انرژي زا
عقب كاسه اي با دو كفشك خود انرژي زااوزان كلي
   
حداكثر فشار بار در اكسل جلو
حداكثر فشار بار در اكسل عقب
وزن ناخالص خودرو 3800kgابعاد خودرو
    
طول
عرض
ارتفاع كل
فاصله دو محور 2865mm

 

 

+نوشته شده در دوشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۸۷روز۱۲:۴۵ بعد از ظهرتوسط Ali |